Src Onay Mesajı

Src Sınavına girip başarılı olan adayların yapması gereken son işlemi aşağıdaki gibidir.

SRC Sınavından Geçenlerin Yapması Gereken İşlemler

Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca düzenlenen src sınavlarına katılıp başarılı olan kursiyerlerin aşağıdaki işlemleri yapması gerekmektedir.

SRC onay mesajının gelme süresi

Sınava girip başarılı olan adaylara Ulaştırma ve Altyapı bakanlığı tarafından bir mesaj gelir. Bu mesajın süresi ortalama bir hafta kadardır.  Aşağıda örnekte gösterdiğimiz gibi size onay mesajı geldiği an e devlet src ödemesini Halk Bank veya VakıfBanka yapabilirsiniz.

e devlet src ödemesi

e devlet src ödemesi

  1. Src sınavlarında başarılı olduğunuz günü takip eden bir hafta içerisinde  Ulaştırma ve Altyapı bakanlığı tarafından size yukarıdaki mesaj metninde olduğu gibi mesaj gelir. Bu mesaj src belgenizin onaylandığı anlamına gelir. Bu mesaja istinaden Halk bankası şubelerine 93,00 TL. yatırmanız gerekecek.
  2. Bu ücreti bakanlığın hesabına yatırdığınızda belgeniz bir kaç dakika içerisinde e-devletinizde görülmeye başlayacaktır. Trafik sorgulamalarında artık belgenizin olduğu ve ticari araç kullanabileceksiniz.
  3. Önemli Not: 2018 yılından itibaren src belgesi kartları fiziki olarak düzenlenmemektedir. Belgeniz e-devlet üzerinden “mesleki yeterlilik” bölümünde gözükecektir.
  4. Src belgenizin sorgulamasını buradan yapabilirsiniz.