Src Belgesi Uygulama Sınavı

Teorik Sınavda Başarılı Olan Src Kursiyerleri İçin Hazırlanan SRC uygulama sınavı

Yönetmeliğe göre src belgesi uygulama sınavı akıllı tahta üzerinden toplamda 3 adet soru yöneltilecek. Bu üç sorudan iki tanesine doğru yanıt vermeniz durumunda sınavda başarılı olmuş sayılacaksınız.

Src Uygulama Sınav Soruları

2023 Yılı Src Uygulama Sınavına Hazırlık Sınavı 

2021 Yılı Uygulama Sınavı-1

2021 Yılı Uygulama Sınavı-2

2021 Yılı Uygulama Sınavı-3

2021 Yılı Uygulama Sınavı-5

Uygulama Sınavı – 1

Uygulama sınavı – 2 

Uygulama Sınavı-3

Uygulama Sınavı-4

Uygulama Sınavı-5

Uygulama Sınavı-6

2020 Yılı Src Belgesi Uygulama Sınavı – 1

2020 Yılı Src Belgesi Uygulama Sınavı – 2

2020 Yılı Uygulama Sınavı – 3

2020 Yılı Uygulama Sınavı – 4

2020 Yılı Uygulama Sınavı – 5

2020 Yılı Src Uygulama Sınavı – 6

Src Deneme Sınavları

İlerleyen zamanda yeni sorular eklenecektir. Src belgesi sınavına girecek olan tüm adaylara başarılar dileriz.

Src eğitimini tamamlayan kursiyerler öncelikle çoktan seçmeli test metodu uygulanan teorik (yazılı) sınavına girerler. Bu sınavda toplam 40 adet soru çıkmaktadır. Soru dağılımı derslerin sürelerine göre belirlenir.

Örnek;

Src 4 belgesi eğitim süresi 36 saattir. Bu belge türünde davranış psikolojisi ve ilk yardım dersi 3’er saattir. Ortalama olarak bu derslerde 3 ya da 4 soru yöneltilir. Ders süresine göre diğer derslerden sorular çıkar. Teorik sınavdan geçme notu 70 puan iken, uygulama sınavında 3 sorudan 2 tanesine doğru yanıt verilmesi gerekmektedir. Teorik sınavlarda her sorunun değeri toplam soru adetini 100’e bölünmesiyle bir sorunun net değeri 2,5 olarak karşımıza çıkar. Geçme notunu ise sorunun net değerine bölünerek bulunur. Yani geçme not 70, sorunun net değeri ise 2,5 olduğuna göre 70 bölü 2,5 eşittir 28 dir. Size yöneltilen 40 sorunun 28 tanesine doğru cevaplamanız durumunda geçme barajı olan 70 puanı elde ederek uygulama sınavına girmeye hak kazanmış olursunuz.

Uyarı: Teorik ve uygulama sınavları Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu gün içerisinde yapılmaktadır. Sınav süresi 60 dakikadır. Uygulama sınavı süresi ise soru adedine göre belirlenmektedir. Sınava girecek olan tüm kursiyerlere dersleri iyi takip etmelerini tavsiye ederiz. Derslere katılım zorunlu olmakla birlikte, mesleki hayatınızda bilmeniz gereken bir çok şeyi src eğitiminde öğrenmiş olacaksınız.

Twitter adresimiz: https://twitter.com/srcbelgesi2